Announcement

Collapse
No announcement yet.

vBulletin 5 Turkish Language Pack

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • vBulletin 5 Turkish Language Pack

  vBulletin™ Version 5.1.1 Alpha 9

  I'm completely on your own work. Is the product of nearly two months of study. Does not contain any advertising. They also benefit from the old language file I was looking at. He would like to thank those who contributed to the language file. Turkish was not used very well in the old language files. So my best to create the file wanted a new language properly. I used widely and has corrupted our forums Turkish language regains better.

  In case of detection of missing or incorrect section please report here. I will update correct.

  Tamamen kendi çalışmamdır. Yaklaşık 2 aylık bir çalışmanın ürünüdür. Hiçbir reklam içermez. Eski dil dosyalarına bakarak onlardan da yararlandığım oldu. O dil dosyalarına katkıda bulunanlara teşekkür ederim. Eski dil dosyalarında Türkçe pek iyi kullanılmamıştı. O yüzden elimden geldiğince düzgün yeni bir dil Dosyası oluşturmak istedim. Umarım yaygın bir şekilde kullanılır ve bozuk Türkçe'ye sahip forumlarımız daha iyi bir dile kavuşur.

  Eksik ya da hatalı bölümlerin tespiti halinde lütfen buradan bildirin. Düzeltip güncelleyeceğim.
  http://www.selvi.biz/vbulletin/vbulletin-language.xml
  Last edited by TürkGürcü; Mon 5 May '14, 8:11am.

 • #2
  Merhaba xml dosyanın içinde türkiye gürcistan ile alakalı bilgiler var bunları silerek atmanız mümkünmüdür.? benim version 5.1.3

  Comment

  widgetinstance 262 (Related Topics) skipped due to lack of content & hide_module_if_empty option.
  Working...
  X